Įrankiai neįgaliesiems

Projektai

KURIAME, VEIKIAME IR ŠVENČIAME KARTU

 

2023 metais Markučių bendruomenė su partneriais įgyvendina projektą „Kuriame, veikiame ir švenčiame kartu“. Vieni iš parnerių yra Markučių dienos veiklos centras. Projekto metu Centro paslaugų gavėjai turi galimybę dalyvauti įvairiose edukacijose bei renginiuose. Markučių bendruomenės gyventojai bei svečiai susipažįsta su paslaugų gavėjų Centro lankytojų rodomais spektakliais ir kitais pasirodymais.

Lapkričio pabaigoje, artėjant Advento laikotarpiui visa Centro bendruomenė mokėsi pinti advento vainikus. 

Gruodis- laukimo mėnuo. Pats tinkamiausias laikas ruoštis gražiausioms žiemos šventėms, tad uoliai, kartu su tautodailininke gamino tradicinius eglutės žaisliukus.

 

 ANTIIDELAS

Nuo 2015 iki 2018 metų vyko analogų Europoje neturintis dizaino meno projektas „Antiidealas“. Jo tikslas – sukurti unikalią drabužių kolekciją, įkvėptą bendravimo su proto negalią turinčiu žmogumi, ir pasidalinti ja tarsi žemėlapiu, padėsiančiu pažinti ir suprasti šiuos žmones. Taip pat sukurti dokumentinį video pasakojimą apie projekto dalyvius ir kolekcijos nuotraukų parodą.

„Antiidealo“ dalyviai – talentingiausios jaunosios kartos drabužių dizainerės ir proto negalią turintys žmonės iš Vilniaus Markučių dienos veiklos centro. Menininkės lankėsi dienos centre ir bendravo su lankytojais – stebėjo jų veiklą, kalbėjosi, lydėjo išvykose. Šio bendravimo įkvėptos jos siuvo savo pasirinktam modeliui vienetinį kostiumą.

2015 metų gruodžio pradžioje kolekcija buvo pristatyta Vilniaus publikai. „Antiidealo“ nuotraukų paroda ir dokumentika keliauja po Lietuvos miestus.

2017 metais šiuolaikinio meno festivalyje VIRUS projektas laimėjo specialųjį prizą ir tapo Dizaino savaitės 2017 dalyviu.

Tais pačiais metais projekto paroda Vilniaus ARTIFEX galerijoje sulaukė žiniasklaidos ir Nacionalinės televizijos LRT žurnalistų susidomėjimo. Projekto žinutė pagaliau pasklido plačiau.

„Antiidealas“ baigėsi 2018 metais.

Daugiau informacijos apie projektą „Antiidealą“

Image

Informacija

VšĮ Markučių dienos veiklos centras

Adresas:

LT-11344, Lietuva

Kontaktai

Image

Mūsų veikla:

Finansinės informacija:

Teisinė informacija: